Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Сьогодні, 30 травня у приміщенні Вінницького апеляційного адміністративного суду пройшов семінар для керівників та заступників керівників структурних підрозділів суду на тему “Менеджмент у судах: теорія ефективного управління персоналом”.
Семінар організовано Національною школою суддів України на базі ВААС.
Мета даного заходу навчити керівників та їх заступників у нинішніх умовах ефективно використовувати ресурсний потенціал суду та сучасні технології управління, які в подальшому створять платформу ефективної праці персоналу для досягнення спільної мети – підвищення авторитету судової влади.
З прийняттям Закону України «Про судоустрій і статус суддів», відбулось посилення статусу керівника апарату суду, що в свою чергу змусило його займатись кадровими питаннями, налагоджувати внутрішній механізм суду, а також приймати складні адміністративні рішення в умовах непростого середовища, яке потребує належного урахування правових аспектів.
«Кадри вирішують все» – говорить відомий вислів, і не секрет, що саме персонал суду виступає в ролі стратегічного ресурсу. Однак важливим залишається те, хто саме управляє кадрами та які методи, способи і стилі управління використовує керівник, чи це дозволяє йому бути справжнім лідером та забезпечувати зворотній зв’язок із своїми колегами – підлеглими.
Відповіді на ці та ряд інших запитань, пов’язаних із виявленням та формуванням лідерських якостей, способами запобігання та врегулювання конфліктних ситуацій в колективі, адаптацією новопризначених працівників, надавала суддя Авдіївського міського суду Донецької області Олена Панченко.
Не залишилась поза увагою тема мотивації персоналу суду. Основною задачею актуальної кадрової політики в суді є забезпечення в повсякденній роботі обліку інтересів всіх категорій працівників, використання сучасних методів і технологій управління, стимулюючих методик. Саме ці нові механізми управління і презентувались керівному складу ВААС. Сподіваємося, що здобутий досвід стане у нагоді і сприятиме підвищенню ефективній діяльності суду, покращенню професійного рівня працівників суду та впровадженню позитивних змін у судовій системі в цілому.