flag Судова влада України

В ході реформування судової системи цей суд припинив роботу

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Заява прес-служби Вінницького апеляційного адміністративного суду стосовно висловлювань судді Хмельницького окружного адміністративного суду Ірини Козачок: «Закон – ніщо. Апеляція – усе!»

23 лютого 2016, 16:38

Вчора, 22 лютого, в інтернет-виданнях з’явилася стаття на тему: «Суддя: Закон – ніщо. Апеляція – усе!». Як виявилось, автором цієї статті є суддя Хмельницького окружного адміністративного суду Ірина Козачок.

У статті авторка розповідає про те, як суд апеляційної інстанції, на її думку, «незаконно та необґрунтовано скасував рішення суду першої інстанції, навіть не через помилку у праворозумінні чи оцінці доказів, а просто так, відверто свавільно, тому що за це нічого не буде».

Оскільки про такі обставини зазначила суддя Хмельницького окружного адміністративного суду, прес-служба Вінницького апеляційного адміністративного суду вважає за необхідне висловити офіційну позицію стосовно цих висловлювань, оскільки ВААС є судом апеляційної інстанції, до якого оскаржуються рішення Хмельницького окружного адміністративного суду. При цьому прес-служба ВААС не має на меті надавати оцінку будь-яким рішенням суду та вступати з приводу цього у дискусію.

Проте, виконуючи свої обов’язки, прес-служба Вінницького апеляційного адміністративного суду нагадує, що з метою запобігання негативним та таким, що паплюжать високе звання судді, діям чи висловлюванням професійних суддів ХІ З’їздом суддів України від 22 лютого 2013 року затверджено Кодекс суддівської етики.

Відповідно до ст. 10 вищезгаданого Кодексу суддя повинен виконувати обов’язки судді безсторонньо і неупереджено та утримуватися від поведінки, будь-яких дій або висловлювань, що можуть призвести до виникнення сумнівів у рівності професійних суддів, народних засідателів та присяжних при здійсненні правосуддя.

Так, згідно зі ст. 12 Кодексу суддя не може робити публічних заяв, коментувати в засобах масової інформації справи, які перебувають у провадженні суду, та піддавати сумніву судові рішення, що набрали законної сили.

Статтею 20 Кодексу суддівської етики встановлено, що участь судді у соціальних мережах, Інтернет-форумах та застосування ним інших форм спілкування в мережі Інтернет є допустимими, проте суддя може розміщувати, коментувати лише ту інформацію, використання якої не завдає шкоди авторитету судді та судової влади.

Варто зауважити, що Кодекс суддівської етики розроблений з метою встановлення та дотримання професійними суддями високих стандартів поведінки з метою зміцнення довіри громадян у чесність, незалежність, неупередженість та справедливість суду.

Тож, можливо, пані Ірині Козачок необхідно ще раз звернути увагу на Кодекс суддівської етики та Бангалорські принципи поведінки суддів, схвалені Резолюцією Економічної та Соціальної Ради ООН, і ще раз почерпнути звідти інформацію стосовно того, як необхідно поводитись професійному судді.