flag Судова влада України

В ході реформування судової системи цей суд припинив роботу

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Поведінка – це дзеркало, у якому кожен показує своє обличчя

22 січня 2016, 17:02

Начальник відділу кадрової роботи та проходження державної служби Альона Тищишина та провідний спеціаліст відділу матеріально-технічного забезпечення, планово-фінансової діяльності, бухгалтерського обліку та звітності Тетяна Ватаманюк провели навчання для працівників апарату Вінницького апеляційного адміністративного суду з питань етики поведінки працівника суду та нововведень до Закону України «Про державну службу».

 

5– Особливості поведінки держслужбовця закріплені чинним законодавством України, зокрема ЗУ «Про правила етичної поведінки», наказом Головдержслужб, рішенням Ради суддів Україні та Кодексом поведінки працівників апарату ВААС, – зауважила Тетяна Ватаманюк.

В уяві людей держслужбовець – це людина, яка виступає від імені держави. Поведінка державного службовця, незалежно від того, до якого виду держслужби належить його посада, його ставлення до справи, до громадян, його мова, зовнішній вигляд формують не тільки його власний авторитет, але й авторитет тієї установи, у якій він працює.

Особи, які представляють державу, не мають права розголошувати та використовувати в інший спосіб конфіденційну та іншу інформацію з обмеженим доступом, що стала їм відома у зв’язку з виконанням своїх службових повноважень та професійних обов’язків, крім випадків, встановлених законом.

Незважаючи на приватні інтереси, необхідно утримуватись від виконання рішень чи доручень керівництва, якщо вони суперечать закону.

Хочеться звернути вашу увагу, що статтею 37 передбачено, що поведінка осіб, які підпадають під вимоги Закону України «Про запобігання корупції», має відповідати правилам етичної поведінки, затвердженої Національним агентством та тієї установи, у якій працює особа.

Також хочеться звернути вашу увагу, що на сьогодні дуже мало інституцій (державних та приватних), до яких мають настільки високий рівень етичних очікувань, як до суду; це один з моментів, що робить роботу суду особливою.

Щодо Закону України «Про державну службу», то 10 грудня 2015 року Президентом підписано Закон України «Про Державну службу». Новий закон стосуватиметься долі кожного, хто має статус державного службовця.

6– Цей Закон визначає принципи, правові та організаційні засади забезпечення публічної, професійної, політично неупередженої, ефективної, орієнтованої на громадян державної служби, яка функціонує в інтересах держави і суспільства, а також порядок реалізації громадянами України права рівного доступу до державної служби, що базується на їхніх особистих якостях та досягненнях, – сказала Альона Тищишина.

Законом, зокрема, встановлюється, що державний службовець – це громадянин України, який займає посаду державної служби в органі державної влади, іншому державному органі, його апараті (секретаріаті), одержує заробітну плату за рахунок коштів державного бюджету та здійснює встановлені для цієї посади повноваження, безпосередньо пов’язані з виконанням завдань і функцій такого державного органу, а також дотримується принципів державної служби.

Також Закон передбачає, що вступ на усі посади державної служби відбуватиметься лише за конкурсом, виключаються будь-які корупційні механізми під час вступу та проходження державної служби, державна служба стане деполітизованою.

Закон встановлює прозору модель оплати праці, розроблену з урахуванням кращого європейського досвіду, запроваджує оцінювання результатів роботи державних службовців, підвищення кваліфікаційних вимог.

Закон передбачає скорочення кількості державних службовців в Україні приблизно на 30%.

Новий закон про держслужбу набуде чинності 1 травня 2016 року. Перед цим його чекає ще техніко-юридичне доопрацювання.

Ось таку коротку, проте змістовну інформацію доповідачі довели до відома працівникам апарату ВААС.

2

3