Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Протягом першого півріччя 2015 року судом залишено без руху 403 апеляційні скарги. Аналізом судових рішень встановлено, що основними причинами залишення апеляційної скарги без руху є, зокрема:
Так, згідно з частиною третьою статті 189 КАС України до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу.
Водночас, за змістом ч.4 ст. 189 КАС України апеляційна скарга залишається без руху у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею і заяві, визнані неповажними. При цьому протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху особа має право звернутись до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.
Разом з тим, згідно з частиною 6 статті 187 КАС України до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору.
Враховуючи викладене, особі, яка подає апеляційну скаргу, варто звернути увагу на наступні вимоги:
Відповідно до ч. 1 ст. 3 Закону України “Про судовий збір”, за подання до суду апеляційної і касаційної скарг на судові рішення, заяви про перегляд судового рішення у зв’язку з нововиявленими обставинами, заяви про скасування рішення третейського суду, заяви про видачу виконавчого документа на примусове виконання рішення третейського суду та заяви про перегляд судових рішень Верховним Судом України, справляється судовий збір.
Згідно ч. 1 ст. 4 Закону України “Про судовий збір” судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, – у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
За подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру судовий збір справляється в розмірі 0,06 розміру мінімальної заробітної плати (ч.2 ст. 4 Закону України “Про судовий збір”).
Відповідно до п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України “Про судовий збір” за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду, заяви про приєднання до апеляційної скарги на рішення суду сплачується 50 відсотків ставки, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви, а у разі подання позовної заяви майнового характеру – 50 відсотків ставки, обчисленої виходячи з оспорюваної суми.
Так, Законом України “Про Державний бюджет України на 2015 рік” мінімальна заробітна плата станом на 01.01.2015 року визначена у розмірі 1218 грн.
Тому підсумовуючи вищезазначене, при поданні апеляційної скарги просимо звертати увагу на основні вимоги законодавства, так як їх невиконання змушує суддів надавати термін для виправлення недоліків, що в свою чергу збільшує тривалість розгляду справи.
Підготовлено відділом узагальнення судової практики та аналітично-статистичної роботи